CoinSLanD

مرجع کامل اخبار، تحلیل ها و آموزش‌ های بیت کوین و ارز های دیجیتال

اخبار > جهان CoinSLanD Friday 15 April 2022 0
ویتالیک بوترین شهروند کشور دوستدار رمزارزها، مونته نگرو شد

ویتالیک بوترین شهروند کشور دوستدار رمزارزها، مونته نگرو شد

یکی از شبکه های صدا و سیمای کشور مونته نگرو، به نقل از یک اطلاعیه رسمی از وزارت دارایی و رفاه اجتماعی در پودگوریتسا خبر داد و فاش کرد که شخصیت برجسته رمزارزها، ویتالیک بوترین، اکنون شهروند مونته نگرو است.

بر اساس این گزارش، برنامه نویس و متخصص بلاک چین کانادایی زاده روسی، گذرنامه جدید مونته نگرو خود را به پیشنهاد نخست وزیر Zdravko Krivokapić و وزیر دارایی Milojko Spajić به دست آورد. در بیانیه ای از سوی نخست وزیر آمده است:

سرگئی سکولوویچ، وزیر کشور، با درک اهمیت این ابتکار، به پیشنهاد نخست وزیر تصمیم گرفت ویتالیک بوترین را به تابعیت مونته نگرو بپذیرد و امروز پاسپورت مونته نگرو به وی تحویل داده شد.

ویتالیک بوترین شهروند کشور دوستدار رمزارزها، مونته نگرو شد

وزارت دارایی خاطرنشان کرد که گروهی از کارشناسان جهانی رمزارزها به دعوت وزیر اسپاجیچ از مونته‌ نگرو بازدید کرده‌اند. مقامات مونته نگرو معتقدند همکاری با آن ها به توسعه اقتصاد کشور، جذب سرمایه گذاری و ایجاد مشاغل جدید و پردرآمد در این زمینه خاص کمک می کند.

در نظراتی که پس از پانل اخیر به نام آینده اکنون است دوره جدیدی از امور مالی مونته نگرو، منتشر شد، بوترین اظهار داشت که مونته نگرو باید یک مبنای قانونی خوب و همچنین ظرفیت لازم برای آموزش نسل های جوان داشته باشد تا شهروندانش بتوانند از فناوری های مرتبط با دارایی های دیجیتال بهره مند شوند.

انتظار می رود که یکی از بنیانگذاران اتریوم، یکی از شناخته شده ترین نمایندگان فضای کریپتو، از ارتقای بیشتر مونته نگرو و توسعه کلی صنعت بلاک چین در کشور کوچک بالکان حمایت کند. این کشور در حال حاضر بر روی یک چارچوب قانونی جامع کار می کند که بهترین استفاده از فناوری کریپتو را ممکن می کند و باعث رشد در این بخش می شود.

منبع : Bitcoin