CoinSLanD

سرزمین سکه ها، تحلیل و اخبار ارزهای دیجیتال

اخبار > جهان CoinSLanD سه شنبه ۳ خرداد ۱۴۰۱ 0
بانکداران وال استریت: دلار دیجیتال فدرال رزرو باعث نابودی بانک ها می‌شود

بانکداران وال استریت: دلار دیجیتال فدرال رزرو باعث نابودی بانک ها می‌شود

بر اساس نامه هایی که لابیگران صنعت، روز جمعه به بانک مرکزی ایالات متحده ارسال کردند، بانکداران وال استریت استدلال می‌کنند که راه اندازی دلار دیجیتالی توسط خود فدرال رزرو می‌تواند پایه های بانکداری را که ما می‌شناسیم، متزلزل کند.

فدرال رزرو در مورد گزارشی که برای آینده ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) منتشر شده در ایالات متحده را بررسی کرده و نظرات خود را اعلام می کند.

گرگ بائر (Greg Baer)، که یکی از بازوهای لابی وال استریت در واشنگتن، مؤسسه سیاست بانکی را اداره می کند، گفت:

تحقیقات کنونی به طور عمده مزایای ادعایی CBDC را تضعیف می کند و در عوض نشان می دهد که CBDC به طور جدی سیستم مالی را مختل کرده و به طور قابل توجهی به مصرف کنندگان و مشاغل آسیب می رساند.

یکی دیگر از گروه های بانکی در واشنگتن، انجمن بانکداران آمریکا، در نامه خود پیش بینی کرد که دلار دیجیتالی به این معنی است که سپرده‌هایی که ۷۱ درصد از بودجه بانکی را تشکیل می‌دهند، در خطر انتقال به فدرال رزرو هستند.

در نامه ABA آمده است که این امر به طور چشمگیری هزینه تامین مالی در بخش بانکی را تا سطح ناپایدار افزایش می دهد.

هیئت مدیره فدرال رزرو منطق معرفی دلار دیجیتال را سنجیده است، اگرچه مقامات مراقب بوده اند که بی طرف بمانند و پیشنهاد می کنند که هر طرحی باید از حمایت کنگره و دولت برخوردار باشد. این همان خطی است که مایکل بار، منتخب جو بایدن به عنوان معاون بعدی رئیس فدرال رزرو برای نظارت، در جلسه استماع تأییدیه خود در هفته گذشته تکرار کرد. با این حال، چند تن از اعضای جدید هیئت مدیره فدرال رزرو روز دوشنبه سوگند یاد کردند و این نشان دهنده گذار رسمی به دوران منصوب شدن بایدن بود.

در حالی که دلار دیجیتال ایالات متحده اغلب در جلسات استماع کنگره و بحث های مربوط به قانون مطرح شده است، هنوز هیچ لایحه ای نتوانسته است فدرال رزرو را تشویق کند تا آن را به حرکت درآورد. مذاکرات اولیه بر سر یک CBDC اغلب شامل تأثیر بالقوه آن بر روی استیبل کوین ها می شود، و جروم پاول، رئیس فدرال رزرو، گفته است که انتظار دارد استیبل کوین های خصوصی با دلار دیجیتال همزیستی کنند.

منبع : CoinDesk

۰ ۰ رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x