CoinSLanD

مرجع کامل اخبار، تحلیل ها و آموزش‌ های بیت کوین و ارز های دیجیتال

فروش 710 میلیون دلاری تتر توسط نهنگ‌ها به خاطر ترس از قطع شدن پیوند این استیبل کوین با دلار

فروش 710 میلیون دلاری تتر توسط نهنگ‌ها به خاطر ترس از قطع شدن پیوند این استیبل کوین با دلار

با توجه به جدیدترین داده‌های سنتیمنت (Santiment)، نهنگ‌ها دارایی‌های تتر (USDT) خود را در بازار به دنبال خطر قطع شدن پیوند این استیبل کوین با دلار، می‌فروشند. دیروز، قیمت USDT برای مدتی به 0.97 دلار کاهش یافت اما سپس به 1 دلار بازگشت.

همانطور که داده های درون زنجیره ای نشان می دهد، آدرس های کلیدی نهنگ ها در تراکنشهای معاملاتی دیروز، 710 میلیون دلار تتر فروخته اند. این فروش انبوه، در حال حاضر بزرگترین فروش یک روزه USDT در آدرس نهنگ ها در نظر گرفته می شود. سنتیمنت هیچ داده ای در مورد شبکه ای که این آدرس ها به آن مرتبط هستند، ارائه نکرده است.

دلیل اصلی چنین وحشتی بین نهنگ ها به طور قطع به مشکلات استیبل کوین ترا (UST) در حفظ پیوند با دلار آمریکا مربوط می شود. باثبات‌ترین دارایی‌ها در بازار ارزهای دیجیتال، خروجی عظیمی از صرافی‌ها و قراردادهای هوشمند غیرمتمرکز را گزارش کردند.

به لطف مکانیزم متفاوت برای حفظ پیوند استیبل کوین با دلار آمریکا، به تتر امکان می دهد تا ثابت کند دلار آمریکا را حفظ میکند و جایگاه برتری در بازار در مقایسه با استیبل کوین های الگوریتمی مانند UST داشته باشد.

ذخایر تتر به طور قابل توجهی بزرگتر از LFG است و این استیبل کوین با پول نقد واقعی همراه با بخش کوچکی از دارایی های دیجیتال و اوراق تجاری پشتیبانی می شود. تنوع، عنصر اصلی در پایدار نگه داشتن USDT در مقایسه با دارایی های باثباتی است که توسط ارزهای رمزپایه بسیار پرنوسان، پشتیبانی می شوند.

با توجه به تاریخچه قیمت این استیبل کوین در کوین‌ مارکت‌ کپ، تتر با وجود افت کوتاه مدت به زیر 0.99 دلار در میان نوسانات بسیار بالا در بازار ارزهای دیجیتال که دلیل سقوط قیمتی دیروز به 0.97 دلار بود، تقریباً هیچ مشکلی در حفظ قیمت 1 دلار نداشته است.

منبع : UToday