CoinSLanD

مرجع کامل اخبار، تحلیل ها و آموزش‌ های بیت کوین و ارز های دیجیتال

اخبار > آلت کوین ها CoinSLanD Thursday 14 April 2022 0
توضیحات بنیانگذار کاردانو درباره هاردفورک واسیل

توضیحات بنیانگذار کاردانو درباره هاردفورک واسیل

چارلز هاسکینسون بنیانگذار کاردانو اعلام کرد که هاردفورک واسیل (Vasil)، در ماه ژوئن (خرداد) انجام خواهد شد. هاسکینسون دلایل خود را در خصوص اهمیت بسیار زیاد این رویداد مطرح کرده است و به گفته او این هاردفورک عملکرد شبکه کاردانو را به طور چشمگیری بهبود می‌بخشد.

در تاریخ ۱۲ آوریل (۲۳ فروردین)، چارلز هاسکینسون موسس کاردانو، ویدئویی در کانال یوتیوب خود منتشر کرد که در آن توضیح داده است که پس از هاردفورک واسیل، شبکه کاردانو بهبود می‌یابد.

چارلز هاسکینسون در ابتدای این ویدئو اذعان داشت که وی برای همایش آتی Consensus 2022 آماده می‌شود. این همایش در شهر آستین ایالت تگزاس و از ۹ الی ۱۲ ژوئن (۱۹ الی ۲۲ خرداد) برگزار می‌شود. هاسکینسون در این همایش به جامعه کریپتو و مشتاقان و طرفداران کاردانو نشان می‌دهد که بنیاد IOHK و تیم توسعه‌دهنده کاردانو برای رفع نیازهای کاربران در تلاش است.

وی در این خصوص گفت:

ما در این همایش شرکت می‌کنیم و در صدد این موضوع هستیم تا افراد ‌بسیار زیادی را به این همایش بکشانیم تا صحبت کنند. ما می‌خواهیم در همایش Consensus، یک رویداد خاصی برای کاردانو برگزار کنیم.

به علاوه، هاسکینسون اعلام کرد که هاردفورک واسیل در ماه ژوئن (خرداد) انجام خواهد شد و عملکرد شبکه کاردانو را به طور چشمگیری بهبود می‌بخشد.

وی در این خصوص گفت:

همانطور که می‌دانید، رویداد بسیار مهمی به اسم هاردفورک واسیل در ماه ژوئن برگزار می‌شود. این هاردفورک شامل Pipelining (روشی برای سرعت بخشیدن به اجماع نودها) است که یکی از اقدامات بسیار مهم برای بهبود مقیاس‌پذیری کاردانو است که عملکرد کاردانو را به طور چشمگیری بهبود می‌بخشد.

هاردفورک واسیل چه تغییراتی را به ارمغان می‌آورد؟

هاسکینسون قبلا نیز بیان کرده بود که این هاردفورک، چندین بهبود مرتبط با مقیاس‌پذیری نظیر پایپلاینینگ، CIPهای جدید پلوتوس (پروپوزال‌های پیشنهادی برای توسعه پلتفرم کدنویسی قراردادهای هوشمند کاردانو)، فضای ذخیره‌سازی UTXO و هایدرا را معرفی کرده است و به همراه خواهد داشت.

وی گفت:

این ویژگی‌ها همراه با تنظیم پارامترها، راندمان و عملکرد کاردانو را ارتقا می‌بخشند و به بهینه‌سازی سیستم می‌پردازند تا کاردانو پذیرای طیف روبه‌رشدی از برنامه‌های دیفای، قراردادهای هوشمند و صرافی‌های غیرمتمرکز باشد.

علاوه بر این تغییرات، تیم IOG کاردانو در صدد ارائه محصولات و ویژگی‌های جدید نظیر فروشگاه (اپ‌استور) برنامه‌های غیرمتمرکز، یک کیف پول جدید و سبک و پل‌هایی برای انتقال دارایی‌ها از زنجیره اصلی به زنجیره‌ای جانبی به کاربران خود است.

این زنجیره‌های جانبی، توسعه و ایجاد صرافی‌های غیرمتمرکز را امکان‌پذیر می‌سازند. کاربران در این صرافی‌های غیرمتمرکز می‌توانند از طریق قراردادهای هوشمند مطمئن و معتبر به تبادل رمزارز ADA و بیت کوین بپردازند و بدین ترتیب از بروز کلاهبرداری‌های مختلف جلوگیری کنند.

تلاش بی‌وقفه تیم توسعه‌دهنده کاردانو

طبق گفته هاسکینسون، برخلاف گزارش بسیاری از خبرگزاری‌ها، تیم توسعه‌دهنده کاردانو که شامل صدها مهندس هستند، بر روی برنامه‌های بسیار مهمی نظیر هاردفورک واسیل کار می‌کنند و برنامه‌ریزی به شدت فشرده‌ای در پیش دارد.

وی گفت:

اگر به رسانه‌های مرتبط با کریپتو و منتقدان کاردانو گوش کنید، به نظر می‌رسد این افراد معتقدند که کاردانو اصلا وجود خارجی ندارد و صرفا شامل کلاهبرداری بوده و هیچگونه دستاوردی کسب نشده است.

از طرف دیگر، هاسکینسون خاطرنشان کرده است که در تاریخ ۱۷ الی ۱۸ می (۲۷ الی ۲۸ اردیبهشت)، تیمی متشکل از توسعه‌دهندگان کاردانو و سازمان‌های شخص ثالث در شهر بارسلونا، در خصوص سطوح مختلف قراردادهای هوشمند و فرایند تایید و ارائه اعتبار به کیف پول‌های مختلف و زیرساخت این پروژه به گفتگو و تبادل نظر می‌پردازند.

اجرای پروژه‌ای به بزرگی کاردانو به هیچ‌وجه وظیفه و اقدامی آسان محسوب نمی‌شود. هاسکینسون گفته است که او به عنوان موسس کاردانو، در صدد ارائه راهکارهای همگانی است که صرفا به جوانب فرعی مشکلات نپردازد بلکه دلایل اصلی مسائل را شناسایی کرده و برطرف کند.

منبع : CryptoPotato