CoinSLanD

سرزمین سکه ها، تحلیل و اخبار ارزهای دیجیتال

اخبار > جهان CoinSLanD دوشنبه ۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۱ 0
ویکی‌ پدیا دریافت کمک های مالی از طریق ارزهای دیجیتال را متوقف کرد

ویکی‌ پدیا دریافت کمک های مالی از طریق ارزهای دیجیتال را متوقف کرد

ویکی مدیا، بنیاد غیرانتفاعی که ویکی پدیا را اداره می کند، پس از یک بحث و گفتگوی سه ماهه که در آن تأثیر زیست محیطی بیت کوین یکی از بحث های اصلی بود، تصمیم گرفت از پذیرش کمک های مالی در قالب ارزهای دیجیتال خودداری کند.

این تصمیم در پاسخ به رای گیری جامعه این پلتفرم در مورد پیشنهادی به بنیاد از سوی مؤسسه مالی وایت، که با نام کاربری GorillaWarfare شناخته می شود، اتخاذ شد. بطوریکه استدلال می کند پذیرش کمک های مالی در قالب ارزهای رمزنگاری شده مانند بیت کوین، بیت کوین کش و اتریوم نشان دهنده تایید سکه های دیجیتال است. و از آنجایی که این پارامترها با تعهد بنیاد به پایداری زیست محیطی همسو نیستند، پس نمیتواند آن ها را بپذیرد.

بدون احتساب حساب های کاربری جدید و کاربران ثبت نشده، کمتر از ۴۰۰ کاربر که رای دادند، ۲۳۲ نفر از آن ها رای منفی و تنها ۹۴ نفر رای مثبت دادند. یا به عبارتی ۷۱.۱۷ درصد از عدم پذیرش کریپتو پشتیبانی کردند.

وایت با استناد به تصمیم همتای غیرانتفاعی خود، موزیلا در اوایل سال مبنی بر توقف پذیرش کمک‌ های مالی در قالب رمزارزها، استدلال میکند که ویکی‌ پدیا با پذیرش کمک‌ های رمزارزی خطر آسیب رساندن به اعتبار خود را دارد.

ویکی‌ مدیا بیت‌کوین، بیت‌کوین کش و اتریوم را از طریق BitPay می‌پذیرد. وایت نیاز بیت کوین و اتریوم به مقادیر بسیار زیاد انرژی را مورد توجه قرار داد، و همینطور اشاره کرد که رمزارزهای دیگری که دوستدار محیط زیست هستند نیز وجود دارند، اگرچه کمتر مورد استفاده قرار می گیرند. ماینرهای کریپتو که از قدرت محاسباتی زیادی برای تایید تراکنش ها با استفاده از الگوریتم اثبات کار استفاده می کنند و به دلیل آسیب رساندن به محیط مورد انتقاد قرار گرفته اند.

ویکی‌ مدیا در را برای احتمال از سرگیری پذیرش رمزارز باز گذاشت و گفت که به نظارت بر وضعیت ادامه خواهد داد.

منبع : CoinDesk

۰ ۰ رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x